Bez kategorii

BUSHMEN®- ECOlogic

Bywa gniewna, surowa klimatem, sprawiedliwa wyłącznie prawem przetrwania, ale jest jedyna i niewymienialna – nasza zielona planeta, matka nas wszystkich. Stanowimy istotną część jej ekosystemu, choć w zasadzie jedynie trybik wpleciony w wielką machinę zależności. Nie oszukujmy się, zależności raczej jednostronnej – natura bez nas, nawet jeśli okaleczona, przetrwa. My bez niej mamy spory problem na poziomie egzystencjalnym.
ECOBE to nazwa firmy, pod szyldem której tworzymy produkty BUSHMEN® Travel Gear, a zarazem anagram hasła BE ECO. Ekologia jest modnym terminem, często nadużywanym we współczesnym biznesie, niekiedy wręcz profanowanym pomysłami z pogranicza absurdu. Umówmy się – latanie na konferencje klimatyczne prywatnym odrzutowcem nie uczyni go bliższym natury niezależnie jak wielki napis EKO będzie zdobił jego kadłub.
My darzymy przyrodę uczuciem prostym i szczerym. Metodykę proekologiczną wpisujemy w firmową działalność w sposób niewymuszony i naturalny. Staramy się, tak po prostu w imię zasad i przyzwoitości, wdrażać przyjazne przyrodzie procedury już u samych podstaw naszej aktywności. Idea Leave no trace to jeden z priorytetowych wzorców obcowania z naturalnym środowiskiem, banalnie nieskomplikowany – zachowuj się jak dobrze wychowany gość. Po skończonej wizycie jedynym śladem twojej obecności powinny być miłe wspomnienia. Lubimy być dobrze wychowani, dlatego szczególną uwagę zwracamy na kwestię ograniczania śladu węglowego, nieodzownie związanego ze współczesnym transportem. Preferujemy transport kolejowy jako ten najbardziej przyjazny środowisku, zwłaszcza przy imporcie materiałów potrzebnych do wytwarzania dóbr marki BUSHMEN® Travel Gear. Translokację towaru powietrzną, lądową czy morską traktujemy jako alternatywne zło konieczne. Przekonujemy naszych dostawców i partnerów biznesowych do stosowania bliźniaczej strategii proekologicznej. Podpowiadamy rozwiązania, służymy radą, jeśli trzeba wymagamy przedstawiania stosownych dokumentów i certyfikatów. W procesie produkcji maksymalizujemy udział materiałów pochodzących z recyklingu nie tylko syntetycznych jak nylon czy poliester, ale również komponentów pochodzenia zwierzęcego jak gęsi puch – przy tych ostatnich dodatkowo pilnujemy, by pozyskiwano je z poszanowaniem praw zwierząt. Równocześnie dokładamy wszelkich starań aby gotowe outdoorowe i kempingowe produkty BUSHMEN® Travel Gear ze stajni ECOBE były trwałe i służyły nabywcom przez długie lata intensywnych przygód i podróży.
Przykładamy szczególną uwagę do kolorystyki. Barwy pokrewne pierwotnej aurze dzikiej natury pozwalają na bezwysiłkową, intuicyjną integrację z przyrodą. Nasz sprzęt barwią głównie kolory ziemi, dzięki czemu staje się on wizualnie symbiotyczną częścią krajobrazu. Natomiast drobne, ruchome elementy wyposażenia kluczowe dla jego działania ubieramy w odcienie zgaszonej pomarańczy – współgrając kolorystycznie z otoczeniem, równocześnie delikatnie z nim kontrastują, co pozwala je łatwiej namierzyć gdy „zgubią się w gęstej trawie”.
Projektujemy kompaktowe, proste a zarazem efektywne rozwiązania montażowe, gwarantujące długowieczne, solidne konstrukcje użytkowe. Jako jedni z nielicznych w branży dbamy o tak istotne detale jak dopasowanie elementów mocujących do naturalnie występujących w przyrodzie warunków – miękkie liny na tyle grube, by nie wrzynały się w korę drzew, szerokie taśmy delikatnie opasujące pień, tak by nie spowodować najmniejszych uszkodzeń. Dewiza Leave no trace przyświeca nam również tutaj.
Pogłębiając naszą świadomość potrzeby zarządzania odpadami pamiętamy o przyjaznych naturze opakowaniach firmowych produktów marki BUSHMEN® Travel Gear. Tekturowe, niebarwione kartony wykonywane wyłącznie z przetworzonej makulatury służą naszym artykułom za w pełni ekologiczny i równocześnie atrakcyjny wizualnie outfit.
Nic nie trwa wiecznie i nawet nasz wiekoodporny sprzęt zakończy kiedyś swój pełen przygód i wyzwań żywot. Nie zamierzamy walczyć z nieuchronnym procesem przemijania, do tego brakuje nam środków, a przede wszystkim kompetencji. Zamiast jednak grzebać cokolwiek na wiekuiste zapomnienie, zdecydowanie wolimy dawać szansę na efektywną i w pełni ekologiczną rezurekcję. Pracujemy więc z zapałem nad zgodną z naszą naturofilną misją reinkarnacją produktów BUSHMEN® Travel Gear – sprawnym recyklingiem w ich postkonsumpcyjnej fazie istnienia.
Jeśli tak jak my nosisz dzikość w sercu, a natura jest Ci matką równie drogą, dołącz do nas.
BE ECO.
ECOBE.

copyright© by Piotr Kowalski
copyright© by Juliusz Wojciechowicz

Dodaj komentarz